Muhasebe Modülü

Eğitim kurumlarında doküman trafiği en yoğun olan muhasebe biriminin muhtemel ihtiyaçları düşünülerek tasarlanan Muhasebe Modülü, kurum içerisindeki işleyişi en üst düzeyde kolaylaştırır. Veli ve personeller ile kurum arasındaki muhasebe görüşmeleri, ödemeler ve sözleşmeleri kayıt altına olan bu modül, titiz ve güvenilir şekilde ödeme işlemlerinin gerçekleştirilmesini sağlar. Bunun yanı sıra Gider ve Masraf modülü kapsamındaki çalışmalar da bu platform üzerinden takip edilebilir.

Muhasebe Modülü kapsamında DERSSİS, istek doğrultusunda vadesi geçen ödemeler için hatırlatma amaçlı SMS mesajları gönderir ve ödeme işlemlerinin programlı bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlar. Birim içerisindeki işleyişi kolaylaştırmak adına görüşmeler sonucunda onaylanan satışların otomatik olarak sisteme geçirilmesine olanak tanınır. Bu kapsamda nakit ödemeler ilgili kasaya, kredi kartı üzerinden gerçekleştirilen satışlar ise cari hesaba işlenir. Böylelikle kurum, gelir işlemlerini sisteme aktarmak için zaman kaybetmemiş olur.

Ayrıca satış işlemlerinin ardından onaylanan senetler DERSSİS kapsamında dijital ortamda hazırlanır. Bu şekilde muhtemel kalem hataları da önlenir. KDV hesabı işlemlerini de sistem kapsamında otomatik olarak gerçekleştiren DERSSİS, satış sonrası hazırlanan faturaları da kurumlara özel olarak yazdırır. Bu şekilde tahsilat makbuzu ve fatura oluşturulması da sistem dahilinde halledilmiş olur.

Gelir-Masraf modülünün özelliklerinin yanı sıra otomatik olarak gelirler ile alakalı verileri sistemine giren DERSSİS, kurumun bu konuda vakit kazanmasını sağlar. Yalnızca gider değişkenlerini sisteme giren kurum, gelir ve masrafları arasındaki dengeyi anlık olarak takip edebilmektedir.

Öte yandan tahsilat takibi işlemlerinin de sistematik bir şekilde düzenleyen bu modül, vadesi geçmiş ödemeler, senet tahsilatları ile alakalı raporlar oluşturur. Geçmiş tahsilat verilerinin arşivlenmesini sağlar.

Son olarak Muhasebe Modülü kapsamında kurum, avukat veya bankaya aktarılan senetlerin takibi ve raporlamasını da hazırlamaktadır.

Muhasebe Modülünün Eğitim Kurumlarına Sağlayacağı Yararlar

  • Muhasebe birimindeki doküman trafiği düzenlenir.
  • Kurum içerisindeki tahsilat sistemi, dijital ortamın imkanları sayesinde şeffaf ve güvenilir olur.
  • Sistemin hatırlatma özelliği sayesinde tahsilat işlemlerinde aksama ihtimali azalır.
  • Kurumdaki gelir-gider dengesi anlık olarak takip edilebilir.
  • KDV hesaplama gibi uzun zaman alan işlemlerin DERSSİS kapsamında otomatik olarak yapılması sayesinde verimli bir çalışma deneyimi sağlanır.
  • Satış sonrasında hazırlanan faturaların otomatik olarak DERSSİS ile otomatik olarak yazdırılabilmesi özelliği ile doküman kaybı önlenmiş olur.
  • Muhasebe ay sonu işlemleri kolaylaşır.